Nowe zasady studiowania!

Przypominamy, że 1 października 2015 roku weszły w życie nowe Zasady studiowania na WPiA UW na kierunku prawo.
Nowe przepisy będą obowiązywać studentów będących wtedy na I, II, III i IV roku.
Zasady Studiowania są dostępne pod linkiem:

WSTRZYMANA GIEŁDA; ZMIANA HARMONOGRAMU REJESTRACJI

Giełda została wstrzymana do wtorku, bowiem zepsuł się przydzielacz giełdowy w wyniku błędu w systemie. Przydzielacz naprawiają informatycy zajmujący się systemem USOS na szczeblu centralnym, w związku z czym DO WTORKU GIEŁDA I WSZYSTKIE REJESTRACJE ZOSTAJĄ WSTRZYMANE.

REZYGNACJA Z EGZAMINU W TERMINIE ZEROWYM

Komisja ds. Dydaktycznych SS WPiA UW przypomina, że z zerówki bez negatywnych konsekwencji można wyrejestrować się NAJPÓŹNIEJ 3 dni robocze przed datą egzaminu.

Nieobecność na egzaminie zerowym skutkuje utratą I terminu, co oznacza konieczność podejścia do egzaminu dopiero we wrześniu. Przywrócenie terminu egzaminu w sesji zerowej nie jest możliwe. Dotyczy to TAKŻE studentów V roku.

NAKLEJKI NA LEGITYMACJE

Informujemy, że w Dziekanacie Prawa można odbierać naklejki na legitymacje studenckie.
Przypominamy, że legitymacje są ważne do 31 marca 2015 r.

Studenci studiów niestacjonarnych, aby otrzymać naklejkę, zobowiązani są opłacić bieżące (i zaległe) raty czesnego.

W odpowiedzi na liczne pytania przypominamy też, że niezaliczenie przedmiotu z sesji zimowej NIE WPŁYWA na możliwość otrzymania naklejki.

V edycja Prawniczych Targów Praktyk i Pracy już 17-18 marca!

BCSystems Legal Recruitment & Business Advisory, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Samorząd Studentów WPiA UW już po raz piąty zapraszają na Prawnicze Targi Praktyk i Pracy.
W dniach 17-18 marca 2015 roku w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie w holu głównym oraz sali wystawienniczej nr 0.97 zaprezentują się wystawcy tegorocznej edycji. Będą to nie tylko prestiżowe polskie i międzynarodowe kancelarie, ale również firmy ściśle związane z branżą prawną.

I etap konkursu Symulacja Rozprawy Karnej

W tym roku, już po raz kolejny podczas V Prawniczych Targów Praktyk i Pracy organizowany jest konkurs na Symulację Rozprawy Sądowej. W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym jest to symulacja rozprawy karnej. I etap konkursu to test jednokrotnego wyboru, składający się z 75 pytań z zakresu Prawa Karnego oraz Postępowania Karnego. Test odbędzie się 19 lutego 2015r. o godz. 18.30 w sali 1.2 Collegium Iuridicum II przy ul. Lipowej 4 w Warszawie.

REJESTRACJE – WF, LEKTRATY

Przypominamy, że w dniach 3-9.02 jest otwarta I tura rejestracji na zajęcia WF w semestrze letnim. Jest ona dostępna pod tym linkiem:

Jednocześnie przypominamy, że wyłącznie w dniach 2-22.02 można dokonywać korekt (wyrejestrowania, zarejestrowania lub zmiany grupy) w rejestracji na lektoraty.

WPIS WARUNKOWY NA ROK NASTĘPNY

Komisja ds. Dydaktycznych przedstawia najważniejsze informacje dotyczące zdawania zaległego
egzaminu w ramach wpisu warunkowego – tzw. długiego warunku.

SZKOLENIA OBOWIĄZKOWE - INSTRUKCJE

Komisja ds. Dydaktycznych Samorządu Studentów WPiA UW zaprasza do zapoznania się z poradnikami, które pomogą studentom pierwszego roku prawidłowo wykonać obowiązkowe szkolenia internetowe.

Instrukcja - szkolenie POWI / TI

KOMUNIKAT W SPRAWIE DODATKOWYCH TERMINÓW PODPIĘĆ

Komisja ds. Dydaktycznych WPiA UW informuje o przedłużeniu możliwości podpinania przedmiotów do 8 grudnia 2014 r.

W związku z napływającymi z jednostek sygnałami o dość licznej grupie studentów, którzy nie dokonali podpięć przedmiotów
w wyznaczonym terminie Pani Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia prof. dr hab. Marta Kicińska-Habior podjęła decyzję
o przedłużeniu terminu podpinania przedmiotów w USOSweb do 8 grudnia br