Miejsce obozu


Ośrodek Wypoczynkowy Pod Lipami - Halo Mazury (https://podlipami.pl/) mieści się na skraju miasteczka Lidzbark (Welski), w południowo-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego.  Ośrodek usytuowany jest w lesie, na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego, nad jeziorem Lidzbarskim, w odległości ok. 100 m od plaży z rozległym, nowym molo i boiskami do siatkówki plażowej. To świetne miejsce na aktywny wypoczynek. 

Na terenie ośrodka, poza budynkami hotelowymi znajdują się między innymi: 

    - boiska sportowe (piłka nożna, siatkówka plażowa, koszykówka, badminton)
    - miejsce na ognisko ze stołami piknikowymi oraz grillem
    - tor do jazdy na quadach
    - ścianka wspinaczkowa
    - pole do zjeżdżania w zorbixie
    - pole do gry w paintball
    - kort tenisowy
    - stoły pingpongowe
    - kawiarenka
    - basen
    - sala dyskotekowa

Do naszej dyspozycji będą dwa budynki hotelowe. Uczestnicy zakwaterowani zostaną w pokojach trzy- i czteroosobowych, każdy z łazienką i balkonem. Budynki są ocieplone i ogrzewane. Sprzęt wodny (kajaki i rowery wodne) wypożyczyć można z pobliskiego ośrodka wypoczynkowego „Danusia”.MIASTO LIDZBARK

Lidzbark to malowniczo położone miasteczko nad Jeziorem Lidzbarskim, rzeką Wel oraz na terenie dwóch Parków Krajobrazowych. Lidzbark - to miejsce wypoczynku i rekreacji dla miłośników wędkowania, wycieczek pieszych, rowerowych i konnych. Miasto i Gmina leży w południowo - zachodniej części województwa warmińsko - mazurskiego, na szlaku kajakowym nad rzeką Wel oraz na szlaku historycznym zwanym "Grunwaldzkim".
Dużym atutem okolic Lidzbarka są liczne lasy i jeziora. Ich położenie, urozmaicone brzegi, wysepki i zatoki przyciągają nie tyko turystów. Stanowią także ciekawy temat plenerów malarsko - rzeźbiarsko - fotograficznych, a takie odbywają się tu od kilku lat.


HISTORIA MIASTA

Założone w 1301 roku przechodziło różne koleje losu. W latach 1303 -1466 należało do Zakonu Krzyżackiego. Wówczas pobudowano kościół św. Wojciecha, zamek, młyn i ratusz. Na mocy pokoju toruńskiego z 1466 roku Lidzbark wrócił do Królestwa Polskiego. Rozpoczął się szybki rozwój "grodu nad Welem", który uzyskał liczne przywileje królewskie. Niestety w wyniku pierwszego rozbioru Polski w 1772 roku Lidzbark znalazł się w granicach Prus, przekształconych w 1871 roku w Niemcy. Do Polski nasze miasto powróciło dopiero 18 stycznia 1920 roku. Od 1932 roku Lidzbark należy do powiatu działdowskiego. W latach drugiej wojny światowej 1939 - 1945, ziemia lidzbarska była świadkiem licznych okrucieństw nimieckich i radzieckich. Po 1945 roku - nastąpiła odbudowa zniszczonego miasta.

Samorząd Studentów Wydziału Prawa 
i Administracji UW  
Krakowskie Przedmieście 26/28 
00-927 Warszawa

© 2015 Samorząd Studentów WPiA UW. Wszelkie prawa zastrzeżone.