Akademia Sukcesu - spotkanie z prof. dr hab. Małgorzatą Gersdorf

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu "Akademia Sukcesu". Gościem spotkania będzie Pani Profesor Małgorzata Gersdorf - Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego.

Polska prawniczka, specjalizująca się w zakresie prawa pracy. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pełniła na tej uczelni kilka funkcji, m.in. była prorektorem (2008–2012), a wcześniej prodziekanem Wydziału Prawa i Administracji. Jest autorką i współautorką ponad 200 publikacji naukowych, w tym kilku monografii oraz wielokrotnie wznawianego komentarza do kodeksu pracy pod redakcją Zbigniewa Salwy. W latach 2003–2005 była członkinią Rady Legislacyjnej. W 2008 została sędzią Sądu Najwyższego, zasiadając w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych. W 2014 została powołana na stanowisko Pierwszego Prezesa SN, będąc pierwszą kobietą sprawującą ten urząd.

Spotkanie odbędzie się 19 listopada o godzinie 18:30 w sali A3, budynku CI II.
Autor:
Cyprian Bartoń